2021 Omatoimi Trail Run Tammela

Aino Lahti 1:04:46
Aleksanteri Laaksonen 0:54:44
Anna Helenius 1:13:05
Anna Peltonen 0:52:30
Annariina Kulmala 0:43:39
Anniina Suvilampi 1:17:10
Anniina Vikman 1:17:05
Annika Saneri 1:06:54
Antti Aaltonen* 2:11:29 ( 2 kierrosta)
Ari Alander 0:38:43
Arja Hannu 1:02:25
Arja Terho 1:36:00
Aurora Laaksonen 1:55:00
Birgit Jalonen 0:53:13
Eeva Moilanen 2:00:00
Eili Hellsten-Laaksonen 1:55:00
Emilia Sihvo 1:07:30
Emmi Nummelin 0:51:47
Eveliina Nikkanen 1:46:20
Haapanen Arvi 1:00:20
Hanna Ahonen 1:20:16
Hanna Kanerva 0:59:12
Hanna Laaksonen 1:08:49
Hannamaria Juslin 0:58:32
Heidi Sjöman 1:17:32
Heikki Lähdekorpi 0:49:32
Heini Teräväinen 1:17:00
Helena Sorvari 1:12:00
Iiro Uusitalo 0:40:27
Irja Niskanen 1:02:15
Jaana Nokelainen 1:34:48
Jaana Rajamäki 1:13:00
Jani Kossi 0:46:58
Janne Suominen 0:47:51
Jarkko Salmela 0:50:55
Jasmina Korpela 1:11:46
Jenni Lauronen 1:44:00
Johanna Häivälä 1:01:00
Jouni Karhe 0:57:36
Juha Hintsanen 0:50:03
Juha Seppälä 0:54:02
Jukka Laaksonen 0:44:33
Jukka Nummelin 1:45:00
Jussi ja Sari 1:20:55
Jussi Lehtinen 0:51:37
Kaija Silventoinen 0:59:58
Kaisa Mäkilä 1:09:45
Kari Koli 1:12:01
Karolina Andersson 0:53:28
Katja Ahti 1:01:25
Katri Nurmi 0:57:02
Kirsi Lindholm 1:45:11
Kirsi Mähönen 1:45:00
Kirsi Ryhtä 1:12:00
Lea Karhe 1:20:01
Liisa Laikkorpi 1:02:57
Liisa Nummelin 1:45:00
Maija Kemppainen 0:43:29
Mari Kilpinen 0:46:06
Marianne Mäkinen 1:12:15
Mariikka Mertanen 0:48:21
Marjo Saarenmaa 1:04:46
Marko Mähönen 1:45:00
Mikko Aaltonen 5:29:56 ( 5 kierrosta)
Minna Hovila-Myllylä 0:57:47
Minna Lahti 1:00:19
Minna Ranta 1:04:24
Minna Vasara 1:14:05
Mira ja Mirkka 0:59:39
Mirka Korvenpää 1:06:38
Mirkka ja Mira 0:59:39
Mirva Auvinen 1:20:00
Mirva Tekkala 2:01:51
Nella Laaksonen 1:14:00
Niko Oksanen 1:07:30
Noora 0:52:58
Ossi Aaltonen 1:01:30
Paula Sulander 1:14:37
Pekka Drockila 1:48:13
Pekka Leppänen 1:53:26
Petra Penttilä 1:08:18
Pilvi Moberg 1:00:22
Pinja Kämi 1:04:50
Raija Holmi 1:19:00
Reea Lehti 1:50:00
Riitta Kempe 1:09:39
Riitta Vuotila 1:09:00
Roope Kämi 1:04:50
Saara Suoniemi 0:57:19
Sami Kuusi* 5:29:56 ( 5 kierrosta)
Sari ja Jussi 1:20:50
Sarianna Paajanen 1:14:55
Sarita Salmi 1:23:30
Satu Saarinen 1:04:24
Sini Kutila 0:56:12
Sirpa Hovila 0:58:35
Soile Hakala 1:25:38
Susanna Romu 0:51:38
Susanna Tekkala 2:01:51
Teemu Enberg 1:14:00
Tiina Salmela 1:43:12
Tuula Nieminen 0:46:46
Veli-Matti Nokelainen 1:34:12

* ei mukana arvonnassa

2019

8.2 km rankka polkureitti

1) Kauppinen Aki Sjundeå IF 32:58 
2) Vaittinen Marko Forssan Salama 33:51 
3) Nyström Taavi Hämeenlinnan Tarmo 36:02 
4) Veikkolainen Juho Haka Ski 36:10 
5) Korpela Janne Iso-Hunnari Trail Runners 37:02 
6) Saari Nikolai Vantaa 38:03 
7) Boman Matti Turku 38:28 
8) Kainulainen Veeti Fosu/Forssa 38:45 
9) Kaunisto Pasi Iso-Hunnari Trail Runners 39:05 
10) Nyström Roope Ahveniston ampumahiihtäjät 39:49 
11) Paajanen Mikko Heinola 40:40 
12) Karhu Tuomas Vihti 40:45 
13) Hämäläinen Eero Hämeenlinnan Tarmo 41:09 
14) Harmaala Ismo Janakkalan Jana 41:18 
15) Tuomisalo Mari Somero 42:47 
16) Peipinen Kimmo RKY ry / Forssa 43:14 
17) Tolvanen Ville Helsinki 43:23 
18) Seppälä Juha Vihti Triathlon 43:31 
19) Järvenpää Altti Kiskon Kiskojat / Kisko 43:58 
20) Nokka Miikka Somero 44:13 
21) Imponen Mikko Turku 44:40 
22) Palanen Tomi Forssa 45:02 
23) Lähdekorpi Heikki Forssan Salama 45:37 
24) Heikkinen Jaakko Jokioinen 45:41 
25) Järvinen Jussi Tampere 45:50 
26) Sorvari Kalle Somero 46:01 
27) Arminen Miska Kosu 46:09 
28) Leppälä Laura TTC 46:19 
29) Moberg Reijo Hyvinkää / Pointman 46:28 
30) Kutamäki Elina Loppi 46:51 
31) Markus Mutikainen Vsvu / Jokioinen 47:03 
32) Kainulainen Leevi Steelers/Forssa 47:09 
33) Mäkilä Tero Turku 47:14 
34) Eskelinen Annika Nurmijärvi 47:27 
35) Länninki Aku HC Nivunen 47:34 
36) Lehtonen Tero HC Nivunen 47:39 
37) Saari Natalia Vantaa 47:49 
38) Mattila Jose Tammela 48:01 
39) Nieminen Kalle Fops 04 48:09 
40) Hokkanen Jari HC Nivunen 48:14
41) Heinänen Sami Rajamäki 48:18 
42) Hintsanen Juha Forssa 48:22 
43) Suomi Tyko LHR 48:29 
44) Suomi Teijo LHR 48:32 
45) Majuri Antti MajuriMove 48:38 
46) Pyykkö Erika Forssan Salama 48:44 
47) Kujanpää Timo LEMPÄÄLÄ 48:51 
48) Tuomola Malla Forssan Salama 49:00 
49) Tuomola Miisa Forssan Salama 49:03 
50) Lehtimäki Miranda Forssan Salama 49:05 
51) Eskelinen Siiri Nurmijärvi 49:12 
52) Kaunisharju Jyrki Tammelan Atomi ry 49:16 
53) Nieminen Tuula Iso-Hunnari Trail Runners 49:22 
54) Silventoinen Kaija Helsinki 49:28 
55) Carmichael Ron Turku 49:33 
56) Jousi Eeva Nurmijärvi 50:06 
57) Eskola Samuel Järvenpää 50:13 
58) Parviainen Timo Järvenpää 50:21 
59) Nieminen Ville Fops 04 50:27 
60) virtanen juhani Tammela 50:42 
61) Pyykkö Janne Tammela 50:48 
62) Nokelainen Veli-Matti Forssan Ruosteenesto OY 51:16 
63) Sipilä Eeva Hämeenlinna 51:20 
64) Varalahti Marko Forssa 51:29 
65) Pohjamo Katri Rajamäki 51:46 
66) Veikkola Marko Vantaa 51:52 
67) Herd Pirkko Hevosopisto Oy / Ypäjä 51:59 
68) Karhe Jouni Ypäjä 52:05 
69) Lepänkoski Lauri Forssa 52:11 
70) Niskanen Irja Forssa 52:17 
71) romppanen Heli Hausjärvi 52:23 
72) Moberg Pilvi Jokioinen 53:14 
73) Silvasti Tommi Urjala / Nuutajärven Esa 53:21 
74) Vieru Veli-Pekka LEMPÄÄLÄ 53:27 
75) Hirvonen Johanna Ypäjä 53:32 
76) Lahti Aino Forssa 53:38 
77) Väisänen Johanna Espoo 53:45 
78) Kumpulainen-Hänninen Kirsi Forssa 53:51 
79) Korvenpää Mirka Iso-Hunnari Trail Runners 53:59 
80) Nyman Niina Porvoo 54:09 
81) Tuulio Kristian Espoo 54:14 
82) Kukkamo Piia Forssa 54:27 
83) Saneri Annika Somero 54:32 
84) Boman Saana Raisio 54:42 
85) Romu Susanna Ypäjä 54:56 
86) Lehtinen Jussi Ypäjä 55:00 
87) Kotamäki Emmi Loppi 55:08 
88) Alanne Tuomo Somero 55:11 
89) Tuomaala Hanna Parainen 55:21 
90) Tuomaala Kalle Parainen 55:23 
91) Aaltonen Janina Somero 55:35 
92) Moberg Outi Hyvinkää 55:45 
93) Eskola Minna Ypäjä 55:50 
94) Majuri Sari Somero / Majurimove 55:55 
95) Siviranta Mari Somero 56:02 
96) Rajamäki Jaana Vihti 56:07 
97) Göransson Niklas Hämeenlinnan suunnistajat 56:18 
98) Göransson Niina Tawastia Trail club 56:24 
99) Göransson Hans Tawastia Trail club 56:26 
100) Talikka Mirva Somero 56:34 
101) Willman Mirka Forssa 57:24 
102) Suominen Martina Espoo 57:40 
103) Koskenoja Mari Forssa 57:45 
104) Bister Jenna Akaa 57:50 
105) Kanerva Hanna Tammela 57:56 
106) Yli-Sipilä Kai LLuja 58:30 
107) Jokiniemi Vuokko Janakkala 58:38 
108) Nurmi Katri Turku 59:14 
109) Alamattila Armi Hämeenlinna 59:21 
110) Mähönen Marko Forssa 59:30 
111) Sciré Diego Porvoo 59:41 
112) Hamara Hanna Rauma 1:00:05 
113) Kivilahti Marjatta Äänekoski 1:00:18 
114) Pelto-Huikko Aino-Maija Iso-Hunnari Trail Runners 1:01:03 
115) Astren Sini Tampere Trail Running 1:01:12 
116) Tiilikka Jarmo Tampere Trail Running 1:01:15 
117) Riikonen Elina Somero 1:01:22 
118) Tuominen Hannele Naantali 1:01:46 
119) Kiuru Tiia-Riikka Jokioinen 1:01:55 
120) Salomaa Ulla Espoo 1:02:21 
121) Tikkanen Tenho Jokioinen 1:04:33 
122) Vikman Anniina Helsinki 1:04:48 
123) Kaitazis Anna Turku 1:05:09 
124) Ahti Katja LHR 1:05:28 
125) Parkkinen Tiia Vihti 1:05:40 
126) Virtanen ??? 1:05:56 
127) Möttönen Sini Helsinki 1:05:57 
128) Tuominen Yrjö Naantali 1:06:11 
129) Rauhala Minna Kirintien Kiiturit 1:06:41 
130) Tikkanen Sari Forssa 1:06:58 
131) Rauhala Anne-Kristiina Kirintien Kiiturit 1:07:31 
132) Granroth Tanja FMR / Salo 1:07:38 
133) Karhe Lea Ypäjä 1:08:47 
134) Mähönen Kirsi Forssa 1:10:10 
135) Suvanto-Mäkilä Sari Ypäjän Yllätys / Ypäjä 1:12:17 
136) Mäkilä Jussi Ypäjän Yllätys / Ypäjä 1:12:19 
137) Laikkorpi Liisa C. P. E. Production 1:12:22 
138) Heikkilä Piia Ypäjä 1:13:30 
139) Auvinen Mirva Ypäjä 1:13:34 
140) Leskinen Kauko Forssa 1:13:59 
141) Huovinen Juha Tervakoski 1:14:34 
142) Huovinen Siru 1:14:40 
143) Aaltonen Sari Forssa 1:15:52 
144) Rustela Anne Helsinki 1:19:18 
145) Vesterinen Elisa Helsinki 1:27:51 
146) Aaltonen Jari Forssa 1:28:11 
147) Syväluoto Helena Hämeenlinna/ Lasse Karikoski Training 1:30:31 
148) Hjelt Paula Hämeenlinna/ Lasse Karikoski Training 1:30:47 
149) Soidre Ulla C. P. E. Production 1:33:36 
150) Heino Elina C. P. E. Production 1:33:39 
151) Joutsenneva Niina C. P. E. Production 1:33:41 
152) Sakkinen Tiina C. P. E. Production 1:33:44 

TULOKSET 2018

http://www.webscorer.com/nocando

8.2 km rankka polkureitti

PlaceNameTeam nameTime
1  Vaittinen MarkoForssan Salama33:06
2Rinne TomiYlöjärvi34:47
3Lehto JaakkoKoski Tl35:29
4Nyström TaaviHämeenlinnan Tarmo36:30
5Veikkolainen JuhoAkaa36:56
6Korpela JanneIso-Hunnari Trail Runners37:25
7Seppälä ToniTawastia Trail club37:47
8Oksa Antti-JussiAkaa37:56
9Leppänen PekkaMellilä38:19
10Virta MarkkuLoimaan Leisku38:27
11Heinänen IlkkaHelsinki Triathlon Club38:31
12Snäll Astridforssan salama38:32
13Reunanen Anssiforssan salama39:47
14Kaunisto PasiIso-Hunnari Trail Runners40:05
15Nyström RoopeHämeenlinnan hiihtoseura40:34
16Arminen MiskaKosu40:35
17Koski ToniMasku40:37
18Taavitsainen HarriVihti Triathlon40:55
19Honkavuori ElinaTTC41:53
20Rosenbaum Ragnas42:06
21Saari NikolaiVantaa42:26
22Laaksonen JukkaYpäjä42:27
23Rautiainen LauriHyvinkää42:29
24Hämäläinen AnttiKPK 24/742:44
25Päivärinta SamiSomerKunto polkujuoksijat42:59
26Lishchyshyn OlegForssa43:04
27Järvinen JussiTampere43:06
28Seppälä JuhaVihti Triathlon44:06
29Numminen JukkaIso-Hunnari Trail Runners44:16
30Heleä JarkkoVauhtisammakon Juoksukoulu44:17
31Kylmälä PerttiLahti Sport3544:19
32Majuri AnttiSomero44:50
33Tolvanen VilleHelsinki44:51
34Mäkelä JouniAPK-maratoonarit44:52
35Pulkkinen MarkusHyvinkää44:55
36Tuomola Maisa-Kaislaforssan salama44:56
37Anttila KariTREMK45:33
38Berg AntonHelsinki46:07
39Imponen MikkoTurku47:09
40Tuomola SanjaForssa47:30
41Bogdanchunk MaksymForssa47:36
42Silvan AnneLoppi47:45
43Murtomäki TeijaLahtiSport47:48
44Veikkola MarkoVantaa47:52
45Kiukkonen HannaTampere47:59
46Salin SaijaTampere Trail Running48:00
47Saari NataliaVantaa48:24
48Lepänkoski LauriForssa48:28
49Kujanpää TimoLEMPÄÄLÄ48:29
50Sorvari KalleSomerKunto polkujuoksijat48:41
51Kaunisharju JyrkiTammelan Atomi ry48:47
52Lehti AlmaJokioinen48:49
53Laaksonen ElinaIso-Hunnari Trail Runners48:53
54Nuutero-Koski Anna-Kaisa48:54
55Sorvari JuhaRiSu / Riihimäki48:58
56Tuomola Miisaforssan salama49:06
57Pyykkö Erikaforssan salama49:23
58Pyykkö Jannetammela49:24
58Tuomola Mallaforssan salama49:24
60Sipilä EevaHämeenlinna49:28
61Maltari AnuForssa50:28
62Hård-Mäkelä MariSomero50:31
63Säippä MariaSomero50:37
64Aaltonen JaninaSomero50:43
64Turgan MonikaLauttakylän Luja50:43
66Malmstedt JohannesForssa50:45
67Kainulainen LeeviForssa50:47
68Tuomola JarkkoSomerKunto polkujuoksijat50:53
69Göransson NiinaTawastia Trail club50:54
70Sorvari HannaRiSu / Riihimäki51:00
71Palanen Tomihc toivola / forssa51:02
72Metsäpelto AriLEMPÄÄLÄ51:03
73Göransson HansTawastia Trail club51:11
74Kauppinen MatiasTampere51:21
75Rinne TuuliYlöjärvi51:37
76Hurmerinta SeppoSomero51:52
77Nummivuori PetriLittoinen52:07
78Nurmi KatriTurku52:14
79Lahti AinoForssa52:16
80Silventoinen KaijaHelsinki52:33
81Hallanvaara ErkkiTamere52:49
82Uusitalo HanneleYpäjä52:51
83Toikka Anne-MariSomero53:04
84Karvonen HarriKainalniemen Hiki/Loimaa53:10
85Saari MariaVantaa53:17
86Yli-Kauppila MarikaPunkalaidun53:18
86Yli-Sipilä KatiLLuja53:18
88Herd PirkkoHevosopisto / Ypäjä53:42
89Ojanperä EllaHelsinki54:15
90Nokelainen Veli-MattiForssan Ruosteenesto oy54:16
90Nieminen KalleSoPa54:16
92Nieminen VilleSoPa54:17
93Suomi Tyko54:19
94Koskela TiinaForssa54:27
94Suomi Teijo54:27
96Majuri SariMajurimove54:28
97Niskanen IrjaForssa54:30
97Talikka MirvaSomere54:30
99Karhe JouniYpäjä54:40
100Moberg PilviFMS54:41
101Pehkonen VesaForssa54:42
102Pehkonen Hannutammela54:43
102Reunanen Voittotammela54:43
104Wilén NooraVauhtisammakko54:44
105Omran TarekTurku54:46
106Hänninen Tomi54:47
107Nurmisto ValtteriFoPs55:03
108Huovinen Siru55:07
109Tanni KatriLEMPÄÄLÄ55:12
110Hakasuo PäiviLLuja55:18
111Yli-Sipilä KaiLLuja55:31
112Hakasuo JarkkoLLuja56:16
113Lehti KimmoForssa56:23
113Reko MikaIso-Hunnari Trail Runners / Forssa56:23
115Slätis CarlEspoo56:38
116Lundström VesaForssa57:12
117Ahlqvist Pekka57:35
118Heikkilä pekkaPusula58:09
119Pihkala UllaHelsinki58:40
120Korvenpää MirkaSomerKunto polkujuoksijat59:30
121Muurinen TaruSomerKunto polkujuoksijat59:31
122Kumpulainen-Hänninen KirsiForssa59:44
123Kukkamo PiiaHC Toivola1:00:11
124Lundström TiiaSomerKunto polkujuoksijat1:00:12
125Saari MaritaSastamala1:00:14
126Saarenmaa MarjoIso-Hunnari Trail Runners1:00:16
127Toivanen NooraForssa1:00:28
128Hallanvaara KatariinaTampere1:00:35
129Pelto-Huikko Aino-MaijaSomerKunto polkujuoksijat1:01:38
130Siivonen AiriLoppi1:01:41
131Valkonen MaijaliisaLohja1:02:14
132Silmälä Elinatammela1:02:52
133Wääri ArjaForssa1:04:10
134Kiuru Tiia-RiikkaJokioinen1:04:40
135Laakso KirsiForssa1:04:53
136Koivunen Anni-EeviTurku1:04:59
137Nieminen TuulaIso-Hunnari Trail Runners1:05:01
138Riikonen ElinaSomero1:05:02
139Calder AnneliEspoo1:05:03
140Nivalinna JohannaSomerKunto polkujuoksijat1:06:06
141Päivärinta SasuSomerKunto polkujuoksijat1:06:07
142Päivärinta JuhaSomerKunto polkujuoksijat1:06:39
143Välimaa KeijoForssa1:06:40
144Tannila PirkkoAlavus1:06:41
145Tikkanen TenhoForssa1:06:53
146Tikkanen SariForssa1:07:23
147Huiko MariForssa1:08:04
148Karhe LeaYpäjä1:09:17
149Pihkala HeidiForssa1:09:53
150Holmi RaijaSomeron ESA1:10:08
151Alen ArjaForssa1:11:31
152Angeliin TarjaJokioinen1:12:26
153Kultaranta KatjaRiihimäki1:13:40
154Kulmala ArjaKarkkila1:15:39
155Leskinen KaukoForssa1:15:48
156Snäll Eljas-VeliForssa1:17:29
157Bitz LidijaJokioinen1:18:56
158Stenroos PirkkoKarkkila1:42:30
159Reponen ArjaForssa1:51:43
160Asikainen CamillaForssa1:51:53
  NAISET
PlaceNameTeam nameTime
1Snäll Astridforssan salama38:32
2Honkavuori ElinaTTC41:53
3Tuomola Maisa-Kaislaforssan salama44:56
4Tuomola SanjaForssa47:30
5Silvan AnneLoppi47:45
6Murtomäki TeijaLahtiSport47:48
7Kiukkonen HannaTampere47:59
8Salin SaijaTampere Trail Running48:00
9Saari NataliaVantaa48:24
10Lehti AlmaJokioinen48:49
11Laaksonen ElinaIso-Hunnari Trail Runners48:53
12Nuutero-Koski Anna-Kaisa48:54
13Tuomola Miisaforssan salama49:06
14Pyykkö Erikaforssan salama49:23
15Tuomola Mallaforssan salama49:24
16Sipilä EevaHämeenlinna49:28
17Maltari AnuForssa50:28
18Hård-Mäkelä MariSomero50:31
19Säippä MariaSomero50:37
20Aaltonen JaninaSomero50:43
20Turgan MonikaLauttakylän Luja50:43
22Göransson NiinaTawastia Trail club50:54
23Sorvari HannaRiSu / Riihimäki51:00
24Rinne TuuliYlöjärvi51:37
25Nurmi KatriTurku52:14
26Lahti AinoForssa52:16
27Silventoinen KaijaHelsinki52:33
28Uusitalo HanneleYpäjä52:51
29Toikka Anne-MariSomero53:04
30Saari MariaVantaa53:17
31Yli-Kauppila MarikaPunkalaidun53:18
31Yli-Sipilä KatiLLuja53:18
33Herd PirkkoHevosopisto / Ypäjä53:42
34Ojanperä EllaHelsinki54:15
35Koskela TiinaForssa54:27
36Majuri SariMajurimove54:28
37Niskanen IrjaForssa54:30
37Talikka MirvaSomere54:30
39Moberg PilviFMS54:41
40Wilén NooraVauhtisammakko54:44
41Huovinen Siru55:07
42Tanni KatriLEMPÄÄLÄ55:12
43Hakasuo PäiviLLuja55:18
44Pihkala UllaHelsinki58:40
45Korvenpää MirkaSomerKunto polkujuoksijat59:30
46Muurinen TaruSomerKunto polkujuoksijat59:31
47Kumpulainen-Hänninen KirsiForssa59:44
48Kukkamo PiiaHC Toivola1:00:11
49Lundström TiiaSomerKunto polkujuoksijat1:00:12
50Saari MaritaSastamala1:00:14
51Saarenmaa MarjoIso-Hunnari Trail Runners1:00:16
52Toivanen NooraForssa1:00:28
53Hallanvaara KatariinaTampere1:00:35
54Pelto-Huikko Aino-MaijaSomerKunto polkujuoksijat1:01:38
55Siivonen AiriLoppi1:01:41
56Valkonen MaijaliisaLohja1:02:14
57Silmälä Elinatammela1:02:52
58Wääri ArjaForssa1:04:10
59Kiuru Tiia-RiikkaJokioinen1:04:40
60Laakso KirsiForssa1:04:53
61Koivunen Anni-EeviTurku1:04:59
62Nieminen TuulaIso-Hunnari Trail Runners1:05:01
63Riikonen ElinaSomero1:05:02
64Calder AnneliEspoo1:05:03
65Nivalinna JohannaSomerKunto polkujuoksijat1:06:06
66Tannila PirkkoAlavus1:06:41
67Tikkanen SariForssa1:07:23
68Huiko MariForssa1:08:04
69Karhe LeaYpäjä1:09:17
70Pihkala HeidiForssa1:09:53
71Holmi RaijaSomeron ESA1:10:08
72Alen ArjaForssa1:11:31
73Angeliin TarjaJokioinen1:12:26
74Kultaranta KatjaRiihimäki1:13:40
75Kulmala ArjaKarkkila1:15:39
76Bitz LidijaJokioinen1:18:56
77Stenroos PirkkoKarkkila1:42:30
78Reponen ArjaForssa1:51:43
79Asikainen CamillaForssa1:51:53
 MIEHET
PlaceNameTeam nameTime
1Vaittinen Markoforssan salama33:06
2Rinne TomiYlöjärvi34:47
3Lehto JaakkoKoski Tl35:29
4Nyström TaaviHämeenlinnan Tarmo36:30
5Veikkolainen JuhoAkaa36:56
6Korpela JanneIso-Hunnari Trail Runners37:25
7Seppälä ToniTawastia Trail club37:47
8Oksa Antti-JussiAkaa37:56
9Leppänen PekkaMellilä38:19
10Virta MarkkuLoimaan Leisku38:27
11Heinänen IlkkaHelsinki Triathlon Club38:31
12Reunanen Anssiforssan salama39:47
13Kaunisto PasiIso-Hunnari Trail Runners40:05
14Nyström RoopeHämeenlinnan hiihtoseura40:34
15Arminen MiskaKosu40:35
16Koski ToniMasku40:37
17Taavitsainen HarriVihti Triathlon40:55
18Rosenbaum Ragnas42:06
19Saari NikolaiVantaa42:26
20Laaksonen JukkaYpäjä42:27
21Rautiainen LauriHyvinkää42:29
22Hämäläinen AnttiKPK 24/742:44
23Päivärinta SamiSomerKunto polkujuoksijat42:59
24Lishchyshyn OlegForssa43:04
25Järvinen JussiTampere43:06
26Seppälä JuhaVihti Triathlon44:06
27Numminen JukkaIso-Hunnari Trail Runners44:16
28Heleä JarkkoVauhtisammakon Juoksukoulu44:17
29Kylmälä PerttiLahti Sport3544:19
30Majuri AnttiSomero44:50
31Tolvanen VilleHelsinki44:51
32Mäkelä JouniAPK-maratoonarit44:52
33Pulkkinen MarkusHyvinkää44:55
34Anttila KariTREMK45:33
35Berg AntonHelsinki46:07
36Imponen MikkoTurku47:09
37Bogdanchunk MaksymForssa47:36
38Veikkola MarkoVantaa47:52
39Lepänkoski LauriForssa48:28
40Kujanpää TimoLEMPÄÄLÄ48:29
41Sorvari KalleSomerKunto polkujuoksijat48:41
42Kaunisharju JyrkiTammelan Atomi ry48:47
43Sorvari JuhaRiSu / Riihimäki48:58
44Pyykkö Jannetammela49:24
45Malmstedt JohannesForssa50:45
46Kainulainen LeeviForssa50:47
47Tuomola JarkkoSomerKunto polkujuoksijat50:53
48Palanen Tomihc toivola / forssa51:02
49Metsäpelto AriLEMPÄÄLÄ51:03
50Göransson HansTawastia Trail club51:11
51Kauppinen MatiasTampere51:21
52Hurmerinta SeppoSomero51:52
53Nummivuori PetriLittoinen52:07
54Hallanvaara ErkkiTamere52:49
55Karvonen HarriKainalniemen Hiki/Loimaa53:10
56Nokelainen Veli-MattiForssan Ruosteenesto oy54:16
56Nieminen KalleSoPa54:16
58Nieminen VilleSoPa54:17
59Suomi Tyko54:19
60Suomi Teijo54:27
61Karhe JouniYpäjä54:40
62Pehkonen VesaForssa54:42
63Pehkonen Hannutammela54:43
63Reunanen Voittotammela54:43
65Omran TarekTurku54:46
66Hänninen Tomi54:47
67Nurmisto ValtteriFoPs55:03
68Yli-Sipilä KaiLLuja55:31
69Hakasuo JarkkoLLuja56:16
70Lehti KimmoForssa56:23
70Reko MikaIso-Hunnari Trail Runners / Forssa56:23
72Slätis CarlEspoo56:38
73Lundström VesaForssa57:12
74Ahlqvist Pekka57:35
75Heikkilä pekkaPusula58:09
76Päivärinta SasuSomerKunto polkujuoksijat1:06:07
77Päivärinta JuhaSomerKunto polkujuoksijat1:06:39
78Välimaa KeijoForssa1:06:40
79Tikkanen TenhoForssa1:06:53
80Leskinen KaukoForssa1:15:48
81Snäll Eljas-VeliForssa1:17:29

TULOKSET 2017

KISARAPORTTI 2017

Trail Run Tammela juostiin pääsiäissunnuntaina hyvissä olosuhteissa. Lämpötila tosin oli melko kolea, mutta se ei juoksijoita kuulemma häirinnyt, kun matkaan oli päästy.

Kisaan saatiin taas uusi osanottajaennätys, joka on nyt 143. Naapurikunnissa oli satanut lunta ihan huolella, joten fiilistelijät saattoivat jäädä kotiin lumitöihin. Luultavasti tämän vuoksi perheet ja sauvakävelijät jäivät tällä kertaa kotin lämmittellemään. Osallistujamäärää voi pitää osoituksena siitä, että polkujuoksu on vahvassa nousussa. Tuloksista näkee myös että 114 osallistujaa selvitti reitin alle tunnissa! Polkujuoksu on erityisen suosittua Hämeenlinnassa (Tawast Trail Club) ja Somerolla (SomerKunnon Polkujuoksijat) jotka saivat runsaasti juoksijoita liikkeelle.
Kisan voiton vei uudella reittiennätyksellä Aki Kauppinen ja virallinen reittiennätys on nyt 31:46. Jouni Haatainen ja Juho-Matti Taivainen jäivät parin minuutin päähän. Naisten ylivoimainen ykkönen ja koko kisan kuudes oli Astrid Snäll (33:53).

http://www.webscorer.com/nocando

8.2 km rankka polkureitti

1) Kauppinen Aki Sjundeå IF  31:46.6
2) Haatainen Jouni JKU  33:16.1
3) Taivainen Juho-Matti PellonPonsi  33:26.4
4) Salmelin Jarno Sajaniemen Sonnit  33:44.1
5) Vaittinen Marko Forssan Salama  33:45.4
6) Snäll Astrid Forssan Salama  33:53.7
7) Backelund Pontus NOK  34:30.1
8) Lehto Jaakko Koski Tl  34:40.2
9) Stenholm Pekka Turun Urheiluliitto  35:25.2
10) Hämälainen Eero Eeron Talli  35:33.2
11) Manni Marko Hattula  35:43.0
12) Häkkinen Anna-Liisa Punkalaitumen Kunto 37:21.4
13) Tolonen Juha Hattula  38:14.3
14) Boman Matti Koski Tl  38:19.6
15) Kauranen Saara Eeron Talli  38:34.9
16) Numminen Jukka FSHKY  38:41.7
17) Reunanen Anssi Tammela  38:42.5
18) Virta Markku Loimaan Leisku  38:48.8
19) Kaunisto Pasi Forssan Puistojuoksijat  38:52.1
20) Ilola Ari Tammelan Ryske  39:10.5
21) Harala Linnea Someron Esa  39:13.5
22) Ruusuvuori Vesa Samba Trailrunning  40:31.1
23) Laine Tanja KuTU Triathlon, Kuopio  40:38.1
24) Kuronen Riitta Samba Trailrunning  40:41.0
25) Järvinen Jussi Tampere  40:48.1
26) Uitto Jukka Turku  40:51.7
27) Aaltonen Mikko Forssa  41:32.4
28) Haamaala Ismo Kellokoski  41:46.7
29) Nybacka Mikko Tawastia trail club  41:50.6
30) Heikkilä Jukka Forssa  41:57.6
31) Korpela Janne Forssa  42:05.9
32) Saari Nikolai Rajamäen Kehitys  42:16.5
33) Korte Mika Lohja  42:26.0
34) Nieminen Piia Tawastia trail club  42:42.4
35) Kylmälä Pertti LahtiSport35  42:51.6
36) Junnila Niko MiMa  43:10.0
37) Laakkosen JukkaY päjä  43:27.3
38) Vainio Pekka KK-Länsi-Uusimaa  43:31.9
39) Iso-Herttua Laura Liesjärvi  43:54.7
40) Kortelahti Juhani Punkalaidun  44:03.7
41) Kuusisto Sauli Säkylä  44:33.8
42) Puintila Lauri Vantaa  44:41.5
43) Mattila Jose Forssan Salama  44:47.1
44) Pyykkö Janne Tammela  44:47.9
45) Kuusisto Risto Säkylä  44:53.4
46) Göransson Annette Helsinki  44:57.4
47) Hyväluoma Jari Jokioinen  45:18.1
48) Murtomäki Teija LahtiSport35  45:27.9
49) Lehtojoki Jukka Rautajärvi  45:37.5
50) Heinonen Antti Hinnerjoki  45:38.1
51) Mattila Voitto Hämeenlinnan Hiihtoseura  45:57.9
52) Määttänen Raine Lahti  46:00.2
53) Jalli Lauri Kirkkonummi  46:07.3
54) Majuri Antti Somero  46:12.5
55) Kuusisto Petteri Turku  46:50.1
56) Koivulahti Katja Hämeenlinna  46:57.9
57) Jormalainen Juha TTC  47:01.0
58) Manderbacka Sanna Hämeenlinna / TTC  47:14.5
59) Kujanpää Timo Lempäälä  47:17.0
60) Mutikainen Markus Jokioinen  47:37.9
61) Mattila Marjo Tawastia trail club  47:49.2
62) Silvan Anne Loppi  48:34.8
63) Sipilä Eeva Hämeenlinna  48:36.0
64) Halonen Miikael Lieto  48:37.6
65) Leppäkoski Lauri Forssa  48:38.9
66) Kaunisharju Jyrki Tammelan Atomi ry  48:39.9
67) Salin Saija Lempäälä  48:54.8
68) Jaakkola Elina Lahti  49:20.1
69) Pätäri Päivi Janakkalan Jana  49:23.9
70) Korkkinen Petri Kirkkonummi  49:56.5
71) Honkala Heidi Asennus Timo Blistanov/Latovainio  50:02.0
72) Parikka Vesa Tammela  50:43.2
73) Vainio Heli Jokioinen  50:47.5
74) Silventoinen Kaija Helsinki  51:14.0
75) Alitalo Janne Forssa  51:21.2
76) Lauste Markku Sastamala / Liikuttavat  51:23.3
77) Mäkelä Liisa Tammela  51:24.0
78) Kähkönen Maija Turku  51:25.2
79) Lilja Kimmo Forssan Suupparit  51:54.2
80) Pajula Helena Ypäjän Yllätys  51:55.5
81) Kaleva Marko Kaarina  51:57.1
82) Silvasti Tommi Nuutajärven Esa  51:58.3
83) Vieru Veli-Pekka Nuutajärven Esa  51:59.0
84) Göransson Niina Hämeenlinna  52:01.0
85) Pellikka Katja Pornainen  52:10.2
86) Saari Maria Rajamäen Kehitys  52:14.2
87) Nokelainen Veli-Matti Forssan Ruosteenesto Oy  52:15.2
88) Uusitalo Terttu Loimaan Jankko  52:15.5
89) Saari Natalia Rajamäen Kehitys  52:22.7
90) Haavisto Timo Tammela / Atomi  52:38.6
91) Niskanen Irja Forssa  52:48.3
92) Hurmerinta Seppo Somero  52:53.3
93) Mustonen Minttu NOK  53:05.1
94) Moberg Pilvi FMS  53:17.7
95) Korpela Maija Forssan taekwondoseura  53:24.3
96) Muranen Heidi Turku  53:34.0
97) Lahti Aino Forssa  53:53.0
98) Kivelä Heidi Tawastia trail club  54:05.5
99) Koskinen Maija Toivakka  54:50.9
100) Pukkila Anne Tammela  55:26.1
101) Ketola Susanna Lohja  55:35.5
102) Heinonen Outi Hinnerjoki  56:04.4
103) Asikainen Anni Eura  56:05.0
104) Syrjälä Aku  56:23.1
105) Pyykkö Erika Tammela  56:57.5
106) Saarenmaa Marjo Forssan Puistojuoksijat  57:12.8
107) Valkonen Maijaliisa Lohja  57:37.0
108) Leipijärvi Päivi Hämeenlinna  58:03.7
109) Haavisto Stella Tammelan Ryske  58:07.4
110) Majuri Sari Somero  58:26.6
111) Pelto-Huikko Aino-Maija SomerKunto Polkujuoksijat  59:07.0
112) Maijala Pauliina Somero  59:39.0
113) Maijala Mika Somero  59:39.7
114) Keskinen Riikka Jokioinen  59:48.8
115) Kannisto Tuulia SomerKunto Polkujuoksijat  1:00:27.2
116) Toikka Anne-Mari SomerKunto Polkujuoksijat  1:00:28.9
117) Räisänen Tiia Helsinki  1:02:00.6
118) Muurinen Taru SomerKunto Polkujuoksijat  1:02:01.7
119) Holmi Raija SomerKunto Polkujuoksijat  1:02:03.4
120) Sipilä Hans Tukholma  1:02:13.5
121) Vikman Anniina Turku  1:03:35.1
122) Siivonen Airi Loppi  1:04:25.3
123) Lundström Tiia SomerKunto Polkujuoksijat  1:04:49.1
124) Michelsson Sannika Helsinki  1:04:50.7
125) Calder Anneli Mesikämmenet  1:05:05.9
126) Tikkanen Tenho Jokioinen  1:05:48.4
127) Leskinen Kauko  1:05:51.0
128) Tikkanen Sari Forssa  1:09:06.6
129) Långström Veikko Hämeenlinnan Hitaat ry  1:09:31.2
130) Blistanov Timo Asennus Timo Blistanov/Latovainio  1:12:03.1
131) Nikola Juha Tawast Trail Club  1:15:31.7
132) Kuisma Helena SomerKunto Polkujuoksijat  1:21:04.6
133) Tuomela Saana SomerKunto Polkujuoksijat  1:21:05.9
134) Mäkinen Sonja Espoo  1:29:26.0
135) Tasanen Viivi Minkiö  1:29:26.9
136) Aaltonen Wiivi Jäähile / FNV  1:33:40.1
137) Aaltonen Tiina Forssa  1:33:43.6
138) Koskela Tiina Forssa  1:35:22.2
139) Snäll Eljas-Veli Forssa  1:35:22.6

TULOKSET 2016

http://www.webscorer.com/nocando

8.2 km rankka polkureitti

1) Jaakko Lehto Koski TL 34:36.8
2) Stuart Smith Trondheim 35:55.9
3) Olli-Pekka Keronen KPK 24/7 36:10.8
4) Toni Seppälä Tawastia Trail Club 36:29.7
5) Markku Virta Loimaan Leisku 36:41.0
6) Jorma Kivelä Samba Trail Running Club 37:24.8
7) Mika Lempiäinen Turku 37:30.3
8) Sami Jalonen Janakkalan JaNa 37:37.9
9) Pekka Leppänen Mellilä 37:59.8
10) Timo Manninen Tawastia Trail Club 38:59.8
11) Marko Haapala Jokioinen 39:11.1
12) Joni Hiltula Tawastia Trail Club 39:32.0
13) Pasi Kaunisto Ypäjä 40:04.4
14) Anssi Reunanen Tammela 40:51.2
15) Iiro Uusitalo Forssan salama 41:19.9
16) Janne Korpela Forssa 41:25.7
17) Jussi Järvinen Tampere 41:53.6
18) Jukka Laaksonen Ypäjä 42:05.6
19) Jari Kumpulainen Forssa 43:23.7
20) Jyri Manninen Peräkylän Ponnistus 43:41.5
21) Janna Korpela Suunta Jurva 43:59.3
22) Tuula Nieminen Team DA-Group 44:00.0
23) Juha Seppälä Vihti Triathlon 44:13.0
24) Janne Pyykkö Tammela 44:40.3
25) Jussi Hurri VSVU 44:54.0
26) Niko Peltola Turku 45:09.1
27) Lauri Jalli Kirkkonummi 46:56.2
28) Tytti Sippo Humppila 47:27.9
29) Timo Kujanpää Lempäälä 47:48.5
30) Seppo Laine Hattula 48:00.3
31) Jyrki Kaunisharju Tammelan Atomi ry 48:00.8
32) Tuomas Okker Somero 48:26.7
33) Timo Jylhänkangas Tammela 48:47.1
34) Eeva Sipilä Hämeenlinna 48:59.1
35) Veli-Matti Nokelainen Forssan Ruosteenesto Oy 50:00.6
36) Ari Laitio Loppi 50:18.9
37) Laura Lindgren Tammela 50:31.0
38) Aino Laukkanen Tammela 50:35.8
39) Jose Mattila Forssan salama 51:00.0
40) Aino Lahti Forssan Puistojuoksijat 51:05.5
41) Heli Vainio Jokioinen 51:21.2
42) Anu Maltari Forssa 51:23.3
43) Kirsi Raiskio Vaulammi 51:24.0
44) Irja Niskanen Forssa 51:43.8
45) Tenho Tikkanen Jokioinen 51:45.2
46) Erkki Hallanvaara Tampere 51:55.9
47) Kimmo Lehti Forssa 52:13.9
48) Kaija Silventoinen Helsinki 52:18.4
49) Alma Lehti Jokioinen 52:35.8
50) Juhani Virtanen Tammela 53:09.0
51) Minna Eskola Jokioinen 53:45.9
52) Susanna Karlsson Trondheim 53:49.5
53) Minna Lahti Forssa 54:19.9
54) Paavo Mutkala Ypäjä 54:24.9
55) Tuija Leppämäki Loimaa 54:57.3
56) Matti Leppämäki Loimaa 54:57.9
57) Ari Lehtokangas Forssa 54:59.2
58) Pilvi Moberg Forssan Moottoriseura 55:54.9
59) Anne Pukkila Tammela 56:02.3
60) Heidi Honkala Jokioinen 56:02.9
61) Sara Ihamäki Helsinki 56:59.7
62) Jussi Kovaleff Tammela 57:11.1
63) Katja Hämäläinen Espoo 57:15.2
64) Minna Kurjenmäki Tammela 57:30.8
65) Jaana Suomela Helsinki 57:39.4
66) Anu Luukka  57:40.1
67) Marjo Saarenmaa Forssan Puistojuoksijat 58:02.4
68) Tanja Koskinen Humppila 58:29.5
69) Sirpa Autio Forssa 58:31.1
70) Ulla Pihkala Helsinki 58:35.0
71) Päivi Leipijärvi Hämeenlinna 59:20.4
72) Noora Leiman Tammelan Atomi 1:00:23.9
73) Tiia Kiuru Jokioinen 1:00:31.1
74) Heidi Pihkala Forssa 1:00:34.2
75) Petri Leskinen Teijan team 1:01:05.3
76) Jukka Heikkilä Jokioinen 1:01:07.9
77) Stella Haavisto Tammelan Ryske 1:01:27.8
78) Timo Haavisto Tammela / Ryske 1:01:28.0
79) Heli Metsänoja Tammelan Atomi 1:02:41.2
80) Katariina Hallanvaara Tampere 1:03:20.1
81) Seppo Hyyppä Ypäjä 1:03:44.7
82) Anniina Vikman Tammela 1:05:21.3
83) Arja Saaristo Jokioinen 1:07:14.6
84) Milla Mäkinen Jokioinen 1:08:02.4
85) Jaana Nieminen Jokioinen 1:08:07.0
86) Satu Mendolin Forssa 1:08:23.7
87) Elina Laaksonen Forssa 1:08:50.5
88) Jussi Mäkilä Ypäjä 1:09:51.6
89) Sini Syrjälä Forssa 1:10:54.0
90) Tiina Syrjälä Hämeenlinna 1:10:56.7
91) Sari Vesander Tammela 1:10:57.4
92) Sari Tikkanen Forssa 1:11:39.5
93) Kirsikka Heiska Pori 1:12:12.3
94) Tiina Aaltonen Forssa 1:12:23.5
95) Sari Suvanto-Mäkilä Ypäjä 1:13:17.9
96) Pirjo Mutkala Ypäjä / Jaskan juoksukoulu 1:13:18.8
97) Hanna Jylhänkangas Tammela 1:13:57.1
98) Kielo Jylhänkangas Tammela 1:14:08.8
99) Kauko Leskinen Forssa 1:15:06.9
100) Jere Mattila Tammela 1:15:36.4
101) Kirsti Nyström Tammelan Ryske 1:18:03.3
102) Johanna Rämö Tammela 1:18:19.1
103) Anne Kaija Tammela 1:18:19.6
104) Soile Piminäinen Forssa 1:18:26.8
105) Kati Vehkanen Tammela 1:18:33.5
106) Reija Syrjälä Tammela 1:19:00.5
107) Heidi Kämi Tammela 1:22:39.4
108) Tommi Pohjola Tammela 1:22:45.3
109) Viivi Tasanen Jokioinen 1:25:16.9
110) Mirva Tekkala Forssa 1:26:15.7
111) Sarita Hurri Pöytyä 1:44:43.8

TULOKSET 2015

http://www.webscorer.com/nocando

9,4 km maastojuoksu

1) Tero Miettinen RiiVu 36:03.1
2) Markku Virta Loimaan Leisku 37:49.8
3) Jorma Kivelä Samba Trail Runnig Club 38:02.2
4) Sonja Kyrölä Tampereen Pyrintö 38:09.3
5) Jussi Syväjärvi VeloSalo 39:00.2
6) Sami Jalonen Janakkalan Jana 39:14.3
7) Pekka Leppänen Mellilä 39:54.7
8) Janne Korpela Forssa 40:09.4
9) Jukka Numminen Kevättä rinnassa 40:37.6
10) Astrid Snäll Forssan Salama 40:52.7
11) Jarmo Seppälä Karkkila 40:59.0
12) Antti Patjas Karkki-Rasti 41:18.5
13) Mikko Aaltonen Forssa 41:24.1
14) pasi kaunisto Forssan Puistojuoksijat 42:21.2
15) Joni Hiltula Tawastia Trail Club 42:28.0
16) Laaksonen Jukka Ypäjä 42:34.2
17) Mikko Yli-Jaukkari Forssan Puistojuoksijat 42:50.1
18) Tommi Puska Turku 43:19.3
19) Iiro Uusitalo Forssan Salama 43:48.7
20) Janna Korpela Turku 44:13.6
21) Kimmo Akkanen VeloSalo 44:17.3
22) Antti Harmava Vantaa 44:26.7
23) Jussi Suomio Tawastia Trail Club 45:25.4
24) Janne Pyykkö Tammela 45:57.4
25) Jaakko Heikkinen Jokioinen 46:07.7
26) Jari Hyväluoma Jokioinen 46:21.9
27) Juha Järvinen Forssa 46:28.9
28) Matti Silander Hämeenlinna 46:39.0
29) Tuula Nieminen Team DA-Design 47:04.9
30) Nikolai Saari Rajamäen Kehitys 47:10.8
31) Anssi Reunanen Tammela 47:16.9
32) Tapio Katava Velo Salo 47:20.0
33) Meelis Kallus Ypäjän Yllätys 47:33.7
34) Natalia Saari Rajamäen Kehitys 47:55.3
35) Leena Aalto Hämeenlinna 48:10.6
36) Veli-Matti Nokelainen Forssan Ruosteenesto Oy 48:18.5
37) Lauri Lepänkoski Forssa 48:39.2
38) Janne Kuusela Tammelan Ryske 49:21.7
39) Minna Hovila-Myllylä Tammelan Ryske 50:10.5
40) Kirsi  Raiskio Vaulammin kiusa 50:49.5
41) Lauri Jalli Kirkkonummi 50:52.6
42) Janne Alitalo Forssa 50:59.8
43) Maria Saari Rajamäen Kehitys 51:13.2
44) Anu Knuutila Hämeenlinna, TCC 51:42.3
45) Aino Lahti Forssan Puistojuoksijat 51:55.2
46) Taina Kallus Ypäjän Yllätys 52:02.6
47) Tuire Nordman  Hämeenlinna 52:04.0
48) Heikki Pajula Aura 52:05.4
49) Janne Ojala Tammela 52:41.8
50) Kielo Jylhänkangas Tammela 52:52.0
51) Irja Niskanen Forssa 52:56.0
52) Hanna Koljonen Punkalaitumen Kunto 52:58.9
53) Juha Sarkula Tammela 52:59.2
54) Mika Maijala Tammela 53:03.3
55) Jussi Kovaleff Tammela 53:07.9
56) Tarja Rantanen Forssa 53:38.9
57) Hanne Blomberg TTC/Hämeenlinna 53:43.0
58) Erkki Hallanvaara Tampere 54:11.2
59) Katja Mäkilä Hämeenlinna 54:46.8
60) Elina Laaksonen Forssa 55:20.7
61) Anu Kare Forssa 55:32.4
62) Janne Känel Tampere 55:56.5
63) Sonja Ojala Tammela 56:51.0
64) Anne Pukkila Tammela 57:33.8
65) Maikki Karhu-Torkkel Kotilokylänpetokarhu 57:34.7
66) Tiia-Riikka Kiuru Jokioinen 57:41.4
67) Noora Leiman Tammelan Ryske 57:49.4
68) Tiina Koskela Forssa 57:52.8
69) Anneli Aaltonen Helsinki 57:59.2
70) Marjaana Kukkola Tammelan Ryske 58:04.3
71) Aliisa Klemelä Kerava 58:25.3
72) Päivi Leipijärvi Hämeenlinna 58:27.9
73) Sini Merilä Forssa 58:55.5
74) Katariina Hallanvaara Tampere 59:06.8
75) Marjo Saarenmaa Forssa 59:25.3
76) Elli Jaakola Helsinki 1:01:08.5
77) Sara Ihamäki Forssa 1:01:11.5
78) Marko  Heinonen Helsinki 1:02:34.0
79) Senni Heinonen Helsinki 1:02:58.2
80) Jari Kumpulainen Forssa 1:03:43.4
81) Mirja Kumpulainen Forssa 1:03:47.2
82) Niko Blomberg TTC/Hämeenlinna 1:04:26.7
83) Aino-Maija Pelto-Huikko Tammela 1:04:31.8
84) Elsa  Blomberg TTC/Hämeenlinna 1:04:34.8
85) Juha-Matti Salonen Forssa 1:04:47.4
86) Eveliina Knuutila Tammela 1:05:33.0
87) Aino Blomberg TTC/Hämeenlinna 1:05:39.1
88) Matti Knuutila Tammela 1:05:42.1
89) Saija Kujala Tammela 1:05:45.9
90) Jenni Tuusa Forssa 1:05:52.1
91) Elisa Tuominen Tammela 1:05:52.7
92) Eveliina Ylitalo Forssa 1:06:04.2
93) Kirsi Knuutila Tammela 1:06:32.1
94) Saila Vuori Tammela 1:06:35.2
95) Jaana Nokelainen Forssan Ruosteenesto Oy 1:09:14.4
96) Niina Mäkelä Tammela 1:09:22.1
97) Anu Arkkila Jokioinen 1:09:31.4
98) Sirén Marja-Riitta Forssan Salama 1:10:09.4
99) Tiina Aaltonen Forssa 1:10:46.0
100) Timo Jylhänkangas Tammela 1:12:36.8
101) Liisa Laikkorpi Forssa 1:12:53.5
102) Soile Pimiläinen Forssa 1:13:06.8
103) Tenho Tikkanen Jokioinen 1:15:40.3
104) Siiri Mäkilä Tammelan Ryske 1:15:41.6
105) Sari Tikkanen Tammela 1:15:46.8
106) Henna Salminen Tammelan Ryske 1:15:49.1
107) Hanna Niekka Tammela 1:17:36.9
108) Lotta Heinonen Helsinki 1:18:05.2
109) Hanna Marttila  1:20:06.1
110) Viivi Tasanen Jokioinen 1:23:07.2
111) Jari Heikkilä Hämeenlinna 1:23:47.8
112) Hanna Jylhänkangas Forssa 1:23:51.0
113) Leila Lampinen Forssa 1:26:54.3
114) Anu Nokkala Forssa 1:26:57.9
115) Pirkko Nokkala Forssa 1:29:44.0

TULOKSET 2014

SALOMON TRAIL RUN TAMMELA
20.4.2014 Maastojuoksu 9,4 km.

1) Vaittinen Marko; Forssan Salama; 34,31; 
2) Lehto Jaakko; Koski TL; 35,04;
3) Miettinen Tero; Riihimäen Varuskunnan Urheilijat RiiVu; 35,06;
4) Mäkelä Tomi; HKI/Pihkaniskat; 35,45;
5) Virta Markku; Loimaan Leisku; 37,49;
6) Leppänen Pekka; Mellilä; 39,07;
7) Tuomola Juha; Tampere; 39,20;
8) Tuura Petteri; Riihimäen Varuskunnan Urheilijat RiiVu; 39,47;
9) Turpeinen Sampo; Helsinki Triathlon; 39,54;
10) Sorvari Niko; Avanti Adventure; 41,01;
11) Reunanen Anssi; Forssan Salama; 41,46;
12) Numminen Jukka; Forssan puistojuoksijat; 42,17;
13) Kaunisto Pasi; ypäjä; 42,31;
14) Ruusuvuori Vesa; Helsinki; 42,37;
15) Rintanen Juhani; Forssa; 42,58;
16) Kujanpää Pekka; Marttila; 43,17;
17) Sarkula Juha; Tammela; 43,30;
18) Laaksonen Jukka; Ypäjä; 43,42;
19) Yli-Jaukkari Mikko; Forssan Puistojuoksijat; 43,52;
20) Korpela Janne; Forssa; 43,55;
21) Rosenbaunn Ragnar; Matku; 44,04;
22) Manni Katariina; Forssan Salama; 44,21;
23) Nieminen Tuula; Kutomon Fysioterapia ja Liikuntakeskus; 44,54;
24) Tynkkynn Esko; VSVU; 45,03;
25) Tynkkynen Mirjam; VSVU; 45,11;
26) Mutikainen Markus; Jokioinen; 45,43;
27) Uusitalo Iiro; Forssan Salama; 46,10;
28) Janne Pyykkö; Tammela; 46,22;
29) Lähdekorpi Heikki; Jokioinen; 46,29;
30) Korpela Janna; Forssa; 46,38;
31) Hyväluoma Jari; Jokioinen; 46,40;
32) Raimovaara Eija; Hämeenlinna; 47,11;
33) Seppälä Juha; Vihti Triathlon; 47,16;
34) Varalahti Oscar; Salon Vilpas; 47,22;
35) Varalahti Marko; Forssan Puistojuoksijat; 47,30;
36) Kormu Jouni; Tammelan, Porras; 47,30;
37) Tasanen Marko; Tyykikylän Blues; 48,37;
38) Nurmisto Juha; Tammela; 49,45;
39) Saari Natalia; Vantaa; 50,04;
40) Lahti Aino; Forssan Puistojuoksijat; 51,11;
41) Okker Tuomas; Somero; 51,14;
42) Westerholm Oskari; KU-58; 51,20;
43) Hallanvaara Erkki; Tampere; 51,44;
44) Kujala Jani; Tammela; 52,13;
45) Saari Nikolai; Vantaa; 52,20;
46) Rinne Teemu; Forssa; 52,25;
47) Raiskio Kirsi; Vaulammin kiusa; 52,42;
48) Uusitalo Hannele; Ypäjä; 52,44;
49) Niskanen Irja; Forssa; 53,23;
50) Kyrö Jaakko; Tammela; 53,45;
51) Halonen Mikael; Sporttiapteekki; 53,47;
52) Haarala Sari; Helsinki; 53,48;
53) Uusitalo Topi; Tampere; 54,36;
54) Kujanpää Timo; Lempäälä; 54,40;
55) Tikkanen Ossi; Jokioinen; 54,44;
56) Mehtiö Tuomas; Linna Rugby Club / Loppi; 54,48;
57) Hietikko Elina; Forssa; 54,47;
58) Kurjenmäki Minna; Tammela / Intersport Forssa; 55,02;
59) Laaksonen Elina; Paavolan Porhaltajat, Forssa; 55,05;
60) Järvinen Iita; Forssa; 55,06;
61) Päivärinta, Sami; Somero; 56,09;
62) Päivärinta, Salla; Somero; 56,12;
63) Päivärinta Juha; Somero; 56,13;
64) Aaltonen Antti; Forssa; 56,25;
65) Eskola Minna; Jokioinen; 56,34;
66) Ranta Mari; Forssa; 56,48;
67) saarenmaa marjo; Forssa; 56,55;
68) Tyrisevä Anna-Maria; Sisä-Suomen Valjakkourheilijat, Sisuva; 57,00;
69) Tikkanen Ossi; Jokioinen; 57,20;
70) Kempe Riitta; Sisä-Suomen Valjakkourheilijat; 57,36;
71) Järvinen Jaakko; Forssa; 57,48;
72) Ilola Annamari; Ypäjä; 58,05;
73) Pukkila Anne; Tammela; 58,05;
74) Kankaanpää Tomi; Humppila; 58,15;
75) Sippo Tytti; Forssa; 58,37;
76) Merilä Sini; Forssa; 58,52;
77) Naadel Evelin; Matku; 59,22;
78) Siniluoto Pasi; Humppila; 59,26;
79) Lammintausta-Mäkelä Riikka; Forssa; 59,30;
80) Kukkola Marjaana; Tammelan Ryske; 59,35;
81) Hallanvaara Katariina; Tampere; 1.00,25;
82) Kuittinen Henna; Kauniainen; 1.00,43;
83) Kuittinen Jonna; Helsinki; 1.00,47;
84) Pekkinen Juha; Tammela; 1.00,52;
85) Malmstedt Johannes; Forssa; 1.03,08;
86) Järvinen Mari; Forssa; 1.03,35;
87) Vainio Heli; Jokioinen; 1.03,41;
88) Sarkula Anu; Tammela; 1.04,21;
89) Saari Maria; Vantaa; 1.04,58;
90) Suvanto-Mäkilä Sari; Ypäjä / Ypäjän Yllätys; 1.05,39;
91) Mäkilä Jussi; Ypäjä / Ypäjän Yllätys; 1.05,39;
92) Keskinen Riikka; Jokioinen; 1.05,49;
93) Alanko Anu; Tammela; 1.07,05;
94) Similä Anne; Tammela; 1.07,11;
95) Törmälä Päivi; Forssa; 1.07,23;
96) Ihamäki Sara; Forssa; 1.085,11;
97) Vihreäsaari Nea; Tammela; 1.08,12;
98) Kujala Saija; Tammela; 1.08,19;
99) Karhu-Torkkel Maikki; Forssa; 1.09,17;
100) Lahtonen Suvi; Tammela; 1.09,19;
101) Peura Neea; Forssa; 1.09,19;
102) Sarkula Teemu; Tammela; 1.10,21;
103) Jylhänkangas Hanna; Forssa; 1.10,37;
104) Jylhänkangas Kielo; Tammela; 1.10,42;
105) Kylä-Nikkilä Marika; Forssa; 1.10,50;
106) Mäkelä Niina; Tammela; 1.11,23;
107) Terho Tiina; Nurmijärvi; 1.11,54;
108) Kylä-Nikkilä Minna; Forssa; 1.12,57;
109) Arkkila Anu; Jokioinen; 1.13,02;
110) Terho Arja; Tammela; 1.13,19;
111) Malin Terhi; Turku; 1.13,35;
112) Malin Milla; Tammela; 1.13,35;
113) Syrjälä Sini; Forssa; 1.15,09;
114) Kumpulainen Mirja; Forssa; 1.15,19;
115) Mattsson Merja; Forssa; 1.15,20;
116) Toivio Aino; Forssa; 1.16,05;
117) Saari, Taneli; Vantaa; 1.18,40;
118) Saarela Into; Forssa; 1.20,12;
119) Kujala Inka; Tammela; 1.20,24;
120) Uusitalo Mikko; Järvenpää; 1.22,02;
121) Uusitalo Kaisa-Mari; Tammela; 1.22,11;
122) Aaltonen Tiina; Forssa; 1.22,19;
123) Tikkanen Tenho; Jokioinen; 1.22,44;
124) Tikkanen Sari; Tammela; 1.22,56;
125) Salonen Santeri; TEAM SaVuSte; 1.26,38;
126) stepanoff matias; SaVuSte; 1.26,42;
127) stepanoff elias; SaVuSte; 1.27,30;
128) Vuori Sanna; TEAM SaVuSte; 1.27,30;
129) Vuori Saila; SaVuSte; 1.27,31;
130) Salonen Juha-Matti; TEAM SaVuSte; 1.27,32;
131) stepanoff jani; SaVuSte; 1.27,32;
132) Syrjälä Merja T; Tammela, Porras; 1.29,14;
133) Koivula Pasi; Tammela; 1.30,36;
134) Koivula Tuula; Tammela; 1.30,41;
135) Kaunisto Anna; Ypäjä; 1,37,42;

TULOKSET 2013

SALOMON TRAIL RUN TAMMELA
21.4.2013 Maastojuoksu 9,4 km.

1) Jaakko Lehto; Koski Tl ; 37,13 
2) Markku Virta; Loimaan Leisku; 38,13 
3) Pekka Leppänen; Mellilä; 39,40 
4) Juha Sarkula; Tammela; 41,41 
5) Jarmo Koskela; Helsinki Trail Running Club; 42,08 
6) Esko Tynkkynen; VSVU; 43,10 
7) Marko Varalahti; Puistojuoksijat; 45,36 
8) Mirjam Tynkkynen; VSVU; 45,41 
9) Jorma Kivelä; LHR; 46,24 
10) Katariina Manni; Forssan Salama; 46,39 
11) Oskari Westerholm; KU-58; 50,42 
12) Harri Tossavainen; Tammelan Ryske; 52,31 
13) Veli-Matti Nokelainen; Forssan Ruosteenesto Oy; 52,53 
14) Janne Pyykkö; Tammela; 53,0 
15) Teemu Laiho; Forssa; 53,12 
16) Juha Päivärinta; Somero; 53,24 
17) Jyrki Vartemaa; Somero; 53,24 
18) Aino Lahti; Forssan Salama; 54,10 
19) Pekka Rantanen; LHR; 5657 
20) Siiri Peltola; Tammela; 57,07 
21) Teemu Sarkula; Tammela; 57,49 
22) Sari Jaakkola; Ulvila; 57,58 
23) Marco Pesola; Forssa; 57,59 
24) Heli Jaakkola; Jokioinen; 58,00 
25) Minna Lahti; Forssa; 58,20 
26) Pilvi Moberg; Jokioisten Jänne; 58,43 
27) Tuula Nieminen; Kutomon Fysioterapia; 58,44 
28) Janne Kuusela; Tammela; 59,00 
29) Minna Hovila-Myllylä; Tammela; 59,07 
30) Vesa Parikka; Tammelan Ryske; 59,08 
31) Jari Hyväluoma; Jokioinen; 59,10 
32) Seppo Karjalainen; Forssa; 59,18 
33) Kati Mäki; Humppila; 59,19 
34) Jaakko Heikkinen; Jokioinen; 59,20 
35) Juha Pekkinen; Tammela; 59,32 
36) Anton Kuru; Tammela; 1.02,18 
37) Helena Salo; Tammela; 1.06,38 
38) Suvi Kaukoranta; Forssa; 1.06,41 
39) Kasperi Cederqvist; Hyvinkää; 1,07,54 
40) Tomi Cederqvist; Hyvinkää; 1.07,54 
41) Niina Nurmi; Loimaa; 1.08,17 
42) Iina Ihanamäki; Loimaa; 1.08,33 
43) Jaana Nokelainen; Forssan Ruosteenesto Oy; 1.08,36 
44) Asko Vinkki; Susikas; 1,12,48 
45) Jarkko Halonen; Tammela; 1.12,48 
46) Laura Välimäki; Hyvinkää; 1.14,38 
47) Anni Sulonen; Forssa; 1.14,40 
48) Sini Syrjälä; Forssa; 1.18,34 
49) Reija Syrjälä; Tammela; 1.25,10 
50) Pasi Peltola; Tammela; 1.27,48 
51) Marke Hietanen-Peltola; Tammela; 1.27,50 
52) Noora Hovila ; Tammela; 1.30,12 
53) Sirpa Hovila; Tammela; 1.30,16 
54) Marjo Cederqvist; Hyvinkää; 1.30,25 
55) Kirsi Sippola; Paavolan Porhaltajat; 1.33,31 
56) Elina Laaksonen; Paavolan Porhaltajat; 1,33,31